Cookovy ostrovy se rozkládají v Tichém oceánu a skládají se z menších i větších ostrovů. Přestože nesou jméno slavného britského mořeplavce Jamese Cooka, on nebyl tím, kdo je objevil. Jaké další zajímavosti jsou s těmito ostrovy spojené?
Nízké stavby a nedotknutý ráj
Narozdíl od Dominikánské republiky, Kuby nebo například Malediv, si Cookovy ostrovy ještě stále uchovaly svou původní tvář. Luxusní hotelové komplexy a zájezdní autobusy s turisty zde totiž nepotkáte. Domy na Cookových ostrovech například nesmí být vyšší než kokosové palmy, semafory jsou něčím zcela neobvyklým a místní obyvatelé jsou velmi milí, usměvaví a vstřícní. Cookovy ostrovy tak mají všechny předpoklady k tomu, stát se oblíbenou turistickou destinací.
Menší, než se zdají
Přestože Cookovy ostrovy tvoří hned několik ostrovů, všechny dohromady mají rozlohu pouhých 240 km2. Po všech ostrovech jsou rozmístěny marae. Jedná se o kameny, které označují posvátná místa. I přesto, že většina obyvatel vyznává křesťanství, najdou se mezi nimi i mormoni a lidé bez vyznání.
Kam spadají Cookovy ostrovy?
Co se politické situace týče, Cookovy ostrovy spadají pod Nový Zéland, což je patrné již z pohledu na jejich vlajku. Na první pohled si ji můžete splést s australskou. V jejím levém horním rohu se totiž také nachází britská vlajka, ale v pravé části 15 bílých hvězd v kruhu, které symbolizují největší ostrovy. Mimochodem, všichni obyvatelé Cookových ostrovů mají zároveň i novozélandské občanství.
Cookovy ostrovy jsou ohromné, ale přesto malé. Nádherné, ale přesto turistům stále tak trochu skryté. I proto si jejich obyvatelé žijí nerušeně svým životem v domech, které nejsou vyšší jak kokosové palmy.