5 důvodů, proč stojí za to navštívit Chorvatsko

Chorvatsko bylo vždy oblíbenou destinací českých turistů, i když s novou generací se toto nadšení pomalu ztrácí. Nezanevřete na Chorvatsko, krásnou zemi, která vás osloví nejen nádhernou přírodou, čistým mořem, ale také skvělým jídlem.

Chorvatské ostrovy

Chorvatsko vám nabízí nejen své vnitrozemí a pevninu, ale také poznání krás jeho ostrovů. V Jaderském moři má Chorvatsko více než 78 ostrovů, 524 menších ostrůvků a 642 útesů. Zajímavé je, že mnohé ostrovy najdete i na jezerech a řekách ve vnitrozemí. Na chorvatských ostrovech najdete klid, krásné písečné pláže a čisté moře.

Zachová příroda

Chorvatsko se může pyšnit opravdu krásnou a opečovávanou přírodou. Jaderské pobřeží vás okouzlí dokonale čistým mořem a plážemi s kamínky i jemným pískem. Navštívit zde můžete řadu přírodních parků, ale národních parků, kterých má Chorvatsko 7.

Kulturní dědictví

Všímejte si v Chorvatsku také kulturních a historických stop. V dávných dobách bylo Chorvatsko obývané starověkými Římany. Navštívit zde můžete například 2000 let starý amfiteátr v Pule na Istrii, ale i třeba Diokleciánův palác ve Splitu či kouzelných Dubrovník. I menší chorvatské vesničky si nesou kouzlo tamní kultury.

Skvělé víno a mořské plody

Chorvatsko vás dostane i svou gastronomií. Čekejte čerstvé mořské plody, ryby a nezapomeňte vše zapít sklenkou kvalitního chorvatského vína.

Přívětivost Chorvatů

Tím, co by vás do Chorvatska mělo nalákat, je také přívětivost Chorvatů. Jsou národem usměvavým, přátelským a jsou též dobrými hostiteli. V tradičních rybářských vesničkách vám rádi půjčí pruty a naučí vás chytat ryby.

Jak do Chorvastska?

Pokud tedy zvolíte jako cíl své dovolené chorvatsko, máte na výběr. Buď zvolíte variantu autem do Chorvatska nebo Chorvatsko autobusem. Obě varianty jsou finančně velmi přívětivé a dají se v pohodě zvládnout. Užijte si jedinečnou dovolenou v Chorvatsku i vy.