Víte, jak ušetřit při nákupu látkových plen?

Dětské pleny tvoří nemalou část finančních nákladů výbavičky pro miminka. Každá budoucí maminka se proto snaží pořídit plenky nejen vhodné, ale také cenově dostupné. Vybírat lze ze dvou variant – plenky na jedno použití nebo látkové plenky. Možná si nyní povzdechnete, že látkové plenky v žádném případě nechcete. Některé maminky si je však nemohou vynachválit a to díky výhodám, které nabízejí. Široký výběr různých modelů a variant nabízí e-shop obchod-latkovepleny.cz, který se právě na látkové plen specializuje. Na dětském trhu působí již velmi dlouhou dobu a v jeho nabídce naleznete oblíbené značky látkových plen, mezi něž patří Popolini, Petit Lulu, Kikko, Breberky, Bambino mio, Imse, Vimse nebo Bambino mio.

Podle čeho vybrat vhodné látkové pleny?

Současné látkové pleny již nejsou takové, jaké bývaly dříve. Jsou moderní, příjemné a ekologické. Vybírat si můžete ze dvou základních variant. Tou první jsou plenky univerzální, do 15 kilogramů váhy dítěte a druhou kategorii pak tvoří plenky přímo podle jednotlivých váhových kategorií. Výhodnější je kupovat plenky různých velikostí. U univerzální velikosti totiž musíte vkládat malým dětem ještě jednu vrstvu a plenky se tak dříve opotřebují. Pokud si koupíte velikosti různé, plenky zůstanou zachovalejší a můžete je používat i pro další miminko, případně je nabídnout dále.

Dalším hlediskem při výběru látkové plenky je druh materiálu. Nejčastěji se používá bavlna, biobavlna nebo bambus. Bavlna nabízí nižší pořizovací náklady a dlouhou životnost, flanel lépe saje, ale pomaleji schne, kratší dobu schnutí má froté materiál, ale nabízí menší savost. Pleny vyrobené z bambusu dokonale sají a mají přirozené antibakteriální vlastnosti. Roli při výběru materiálu hraje i jeho gramáž. Vyšší gramáž nabízí i lepší savost.