Vaše erekce už není taková, jako dříve?

Každý sexuálně aktivní muž touží po kvalitní a pevné erekci, ostatně, ta je tím nejdůležitějším předpokladem pro uspokojení protějšku. Žena je ráda, když vidí pevnou erekci. Když však muž není schopen takové erekce dosáhnout, často se za to stydí. Nejedná se o problém, který by se týkal jen některých mužů, většina mužů se s tím setká.

Mít potíže s erekcí není nic vzácného a existuje mnoho příčin, které s tím mohou souviset, mohou být krátkodobé nebo i dlouhodobé, mohou souviset se zdravím, ale i s jinými faktory.

Krátkodobé problémy s erekcí

Pokud jste zaznamenali špatnou erekci teprve v poslední době nebo vás trápí jen občas, často za to mohou banální problémy jako je únava, nervozita, stres, nevyspalost nebo i vyčerpání. Pokud máte sex příliš často, je běžné, že je prostata unavená a potřebujete na chvíli odpočinek, tělo není stroj a váš protějšek by to měl chápat. Jestliže jste s partnerkou dlouhodobě, může klesat i vzrušení třeba ze stereotypu, zkuste něco nového, abyste do vztahu přinesli více vzrušení.

Dlouhodobé problémy s erekcí

Na erekci má výrazný vliv životní styl, základním předpokladem je zdravý jídelníček a pravidelný pohyb. Obezita a špatné stravování často způsobí horší kondici i prokrvení intimních partií. Vliv má také věk, s přibývajícím věkem často klesá libido. Jak na lepší erekci? Udržujte se v kondici, jezte zdravě a také užívejte doplňky stravy určení pro intimní život. Ty mají za úkol udržovat vaší prostatu zdravou (stejně jako zbytek intimních partií) a starat se, aby vaše libido neklesalo. Vhodná je také pravidelná sexuální aktivita, ať již sex nebo masturbace. Pro lepší erekci je také vhodné využít vakuovou pumpu, která je lékaři často doporučována a dokáže dlouhodobě pomoci s erekcí. Při erektilní dysfunkci je také vždy vhodné navštívit urologa, ten vám udělá vyšetření a doporučí vám vhodný postup, v mnoha případech předepíše tablety s obsahem sildenafilu, které vám erekci zajistí.