Katowice: Polské město s vlastním letištěm

První zmínky o Katowicích pocházejí z roku 1598, kdy se jednalo o velmi malou osadu. Teprve po roce 1865 se vesnice začala rozšiřovat. Součástí Polska se město stalo v roce 1922. Město se brzy stalo cestovním uzlem a kulturním centrem, sídlí v něm Slezká univerzita. Hlavním zdrojem obživy obyvatel je však uhelný průmysl.

Letiště, těžba uhlí a těžký průmysl

Ekonomika města je závislá zejména na těžbě uhlí a těžkém průmyslu. Mnoho lidí také zaměstnává místní letiště, které je velmi frekventované. Parkování u letiště Katowice je velmi využívané.

Katowice se pyšní prvním plně automatizovaným dolem na světě, dolem Jan. Kovový komplex Huta Katowice, který se nachází v sousední Dąbrowě Górnici, byl v 70. letech jedním z hlavních polských rozvojových projektů.

Airport Katowice

Letiště Katowice se ve skutečnosti nachází v Pyrzowicích, vesnici, která je vzdálená 30 km od města Katowice v jižním Polsku. Bylo postaveno v roce 1966.

Od roku 2011, kdy bylo letiště Katowice rozšířeno o novou odbavovací plochu, se stalo třetím největším polským letištěm.

Ačkoli letištěm ročně projde 2,54 milionu cestujících ročně, jen málokdo z nich má problém s parkováním. Parkování u letiště zajišťují profesionální firmy, jejichž rezervační systém je rychlý a jednoduchý, Parklot je jednou z oblíbených služeb.

Letiště má dva terminály pro cestující, a to A a B. Terminál pro cestující A zajišťuje všechny lety mimo Schengen, zatímco terminál B pro cestující provozuje všechny ostatní schengenské lety.

Ať už cestujete prostřednictvím terminálu A nebo B, svůj vůz máte zaparkovaný efektivně, nejblíže k terminálu.

Terminál A má dvě úrovně. Mezi služby patří přepážky pro odbavení, oddělené mezinárodní příjezdy se zavazadlovými kolotoči, pošta, pokladna cestovních lístků, online půjčovna automobilů a informační přepážka. První úroveň je doplněna restauracemi, konferenčními zařízeními a pokoji pro péči o děti.