Jarní dovolená aneb kam se vydat před létem? Rozhodně tam, kde již léto přivítali

Jste-li ve stádiu, kdy už netrpělivě vyhlížíte teplé počasí a slunné letní dny a nechce se vám už déle čekat, pravděpodobně přemítáte, kam by se dalo vyrazit, kde na to pravé léto již nemusíte čekat. Řešením je jarní dovolená!

Jarní dovolená

Dovolené v tomto období mají své výhody, tou první je samozřejmě počasí. Ne každého jarní dovolená v tomto období láká nebo si nemůže vzít v zaměstnání volno či děti jsou školou povinné a zkrátka to nelze. Proto je nesporným pozitivem, že během těchto měsíců ještě nesplynete s davem turistů. Na celkovou atmosféru a vaši náladu to jistě bude mít jen blahý vliv.

Rozhodně je dalším faktorem i cena. Před hlavní sezónou ceny zájezdů nešplhají až do takových čísel jako právě v letních měsících a prázdninovém období. Mnohokrát také ve vybraných destinacích bývají během letních týdnů až extrémní horka, což je nakonec kontraproduktivní. Nejenže to odnáší vaše tělo, ale celkově si tak nikdo dovolenou naplno neužije. Ne všechny dovolenkové země však před létem mohou nabídnout teploty, při kterých se dá opalovat a v moři koupat a potápět. Které země vás před sezónou nezklamou? Zaručeně ty africké.

Egypt

Země pyramid a faraonů rozprostírající se v subtropickém pásmu dokáže nalákat na příznivé letní teploty již před samotným kalendářním létem. Koupat se, šnorchlovat, potápět se, vše je již možné a nemusíte být proto žádní otužilci. Krásně se opálíte a dobijete příjemnou energii z rozzářených slunečních paprsků. Oblíbenými středisky jsou Hurghada, Marsa Alam, Sharm E-Sheikh. Tamní resorty vám poskytnou vše, až nebudete mít potřebu destinaci opustit. Avšak budete-li si chtít pobyt zpestřit, nabídka výletů je pestrá. Pyramidy v Gíze spojené s Káhirou, celodenní výlet do architektonického Luxuru, výlety na lodi spojené se šnorchlováním na širém moři, dětské zábavní parky a mnohé další.

Jarní a poté i podzimní měsíce jsou pro egyptské výletování jako stvořené, mají ideální teplotní podmínky. V létě teploty šplhají až ke 40 °C, což, ruku na srdce, není zcela stvořené pro prohlídku luxorských chrámů.

Kapverdy

Kapverdy jsou další vhodnou jarní cílovou destinací. U nás panuje jaro, na Kapverdách již léto v plném proudu. Tyto ostrovy díky své poloze mají po celý rok příznivé teploty mezi 24 a 28 °C. Jen je nutné dát pozor na období dešťů, to se ale jarního období netýká, tam chytnete pouze sluneční paprsky. Ostrovy nabízejí využití pro každého, nekonečně dlouhé písčité pláže, malebnou přírodu a bohaté kulturní památky. Ve všech případech vás nemine potřebný relax a obohacení.

Budete-li mít potřebu se lehce ochladit, vystupte na nejvyšší místní horu s monumentální sopkou Pico de Fogo. Na cestu se vám vyplatí průvodce, cesta dokáže zabrat několik hodin, avšak ze zážitku budete čerpat další dlouhá léta. Pokud si chcete spíše odpočinout v přírodě a pokochat zelení, volte ostrov Santo Antao. Horské vesnice s terasovitými políčky celou scenérii dokonale umocňují.

Maroko

Maroko se řadí mezi jednu z afrických zemí, které jsou k turistům přívětivé a nabízejí neskonalý luxus. Marocké velkolepé rezorty vás překvapí v tom nejlepším, stejně tak jako marocká kuchyně. Tato země láká svou rozmanitostí, od božských pláží, přes horská pohoří a tajemné pouště. Země je charakteristická pestrými barvami, vůněmi a monumentální architekturou. Kromě vyhřátí na slunci stojí za návštěvu trhy, kde lze dokonale nasát atmosféru a poznat rozmanitou arabsko-africkou kulturu. Zkrátka je zde ten pravý orient.

Co je pro Maroko dále charakteristické, tak je výroba léčebných olejů, které se dají spojit s procedurami. Jistě jste někdy slyšeli o arganovém oleji neboli marockém zlatu.  Mezi nejoblíbenější cíle na prvních místech vítězí Agadir a Tanzier.

A kam se letos na jaře vydáte vy?

Zdroj foto: www.freepik.com