Do Chorvatska k Jadranu

Jaderské moře, nebo také hovorově Jadran, se rozkládá mezi Apeninským a Balkánským poloostrovem a jedná se o vedlejší část moře Středozemního. Jeho severní část je dosti hluboká, na jih pak dno ještě klesá. Pobřeží na chorvatské straně je velmi členité, po norských fjordech druhé nejčlenitější v oblasti Evropy. Také se zde nachází velké množství ostrovů. Některé z nich nabízejí ubytování chorvatsko. Mezi největší pak patří Krk, Cres, Brač, Hvar, Korčula a Pag. Nezanedbatelná nejsou ani souostroví – Kornati a ostrovy Elafitské a Paklené.

Vydejte se na některý z ostrovů Jaderského moře

Velmi oblíbeným místem je ostrov levandule – Hvar. Svým návštěvníkům nabízí středomořské podnebí, jež je typické pro počasí v chorvatsku, nádherné pláže a celou řadu zajímavých měst. Patří mezi ně hlavní město Hvar, Stari Grad s dlouholetou historií nebo Jelsa.

Zavítat můžete také na ostrov Krk. Mezi oblíbená letoviska patří stejnojmenné hlavní město Krk, dále pak Baška, Vrbnik nebo Njivice. Nejsevernějším a největší ostrovem je Cress, který vytváří vápenec. Pokud se vydáte do vnitrozemí ostrova, můžete zavítat k jezeru Vransko. Nedaleko Splitu se rozkládá ostrov Brač. Léto na ostrově bývá velmi často suché a svým návštěvníkům tak nabízí ideální podmínky pro letní dovolenou. Mezi vyhledávané zajímavosti patří Dračí jeskyně, která v minulosti sloužila také jako klášter. Spatřit zde můžete celou řadu zajímavých jeskynních reliéfů. Milovníci odpočinku pak vyhledávají známou oblázkovou pláž Zlatni rat, která má charakteristický tvar rohu, jež vybíhá do moře v délce několika set metrů. Díky působení mořských vln má pláž pokaždé jiný sklon a tvar, jednou zahýbá vlevo, jindy zase vpravo.

Pokud se rozhodnete na některý z ostrovů zavítat, rezervujte si ubytování na portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Vybrat si zde můžete ze široké nabídky hotelů, apartmánů či kempů.