Chcete mít pod kontrolou svůj pozemek?

Všichni, kdo vlastní nějaký osamělý pozemek či budovu, jistě prožili nespočet bezesných nocí ve strachu o svůj majetek. V dnešní době jsou totiž zloději i divá zvěř natolik neomalení, že se nebojí bez jakýchkoliv výčitek vstoupit na cizí pozemek a dělat tam neplechu. Zvláště pak lidští nezvaní hosté si nelámou hlavu s nějakým soukromým majetkem. Od této chvíle je však budete moci jednoduše odhalit.

Co je fotopast?

Fotopast je plně automatické digitální zařízení, které samo zvládne pořizovat jednotlivé snímky nebo dokonce videozáznam, a to jak při denním světle, tak i ve večerním šeru. Past bude aktivována spuštěním speciálního čidla PIR, které zaznamená i sebemenší tepelnou stopu v označeném sektoru. Nepracuje tedy na základně pohybových podnětů, ale jeho spouštěčem jsou primárně tepelné změny ve sledované oblasti. Díky tomu je fotopast naprosto spolehlivá a opravdu nic jí neunikne.

Kolik kvalitní fotopast stojí?

Levné fotopasti snadno pořídíte za méně než 2500 korun, ovšem za tuto cenu neočekávejte žádnou hitparádu. Cena opravdu kvalitního zařízení se pohybuje řádově mezi 4 až 5 tisíci korun, což by se někomu mohlo zdát hodně, avšak za ochranu před zloději a divou zvěři to je přiměřená částka. S dražší fotopastí většinou dostanete také SD kartu nebo náhradní baterie a box, do kterého snadno past umístíte.

Fotopast vytvoří fotografie i video

Jak už bylo řečeno, kvalitní fotopast dokáže vytvořit jak jednotlivý obrázek, tak i video. Jeho maximální stopáž je ovšem jedna minuta, což by na zachycení zloděje mělo bohatě stačit. Úhel snímání mnohdy přesahuje 50° a natočená videa jsou převážně ve Full HD kvalitě. Oceníte i pokročilejší funkce včetně časovače nebo časosběru.

Jestliže máte problém s nezvanými hosty na vašem pozemku, jednoduše si pořiďte několik fotopastí, se kterými jim velice snadno zatnete tipec.