Útok kyselinou je horší než smrt, popisují oběti útoku

Ve světě stále přibývá útoků kyselinou. Ačkoliv to zní hrozně, realita je ještě horší. Oběti útoků popisují, že je útok kyselinou horší než vražda. Kyselina zničí nejen estetický vzhled, ale i zdraví a to zcela nepopsatelným způsobem.

Žena, která je takovému útoku vystavena, se již nikdy nevdá, její rodina se často rozpadne a sama se bojí vycházet ven. Je to život ve strachu a s pocitem podřadnosti. I když mnoho obětí přežije, žije v bolesti, cítí fyzickou složitost své situace a kvůli nenávratným zraněním trpí i duševní bolestí. Většina příbuzných a přátel ztrácí s napadenými lidmi postupem času kontakt a ti jsou často napospas samotě.

Jedou ze zemí, kde je tento typ útoku častý, je například i Vietnam. Trest za tento útok je velmi slabý v porovnání s utrpením, jaké zažívají oběti. Žena, kterou si zde na fotkách představíme, utrpěla útok kyselinou, když byla ještě mladá. Od osudného dne útoku žije v extrémní chudobě, utrpení a bez výhledu na budoucnost. Nemá peníze na jídlo a tak musí každý den žebrat v chrámech a pagodách a to až do konce svého útrpného života.